ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6924863
*
nr 692 4863
Spegel
+ Konsol, 1800-tal, höjd: 264 + 43
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 15:52:52
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 692 4863
Spegel
+ Konsol, 1800-tal, höjd: 264 + 43
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 15:52:52 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



